Heidelberg Materials
Jesteśmy jednym z największych na świecie producentów materiałów budowlanych. W ponad 40 krajach marka Heidelberg Materials jest synonimem kompetencji i jakości. 44.900 pracowników gwarantuje każdego dnia, że nasze hasło  "for better building" tętni życiem.

oelzetalbruecke_fuchs_3388_3_0.jpg

Niezawodne i innowacyjne produkty dla Zrównoważonego Budownictwa
 
Nasz asortyment produktów obejmuje specjalne materiały budowlane do redukcji zanieczyszczeń powietrza, o bardzo wysokiej dynamice narastania wytrzymałości na nawierzchnie dróg, lub z kolorowymi pigmentami.
Reintroduction into the wild of an eagle owl, quarry Paderborn, Germany

Quarry Life Award 

Quarry Life Award to międzynarodowy konkurs przyrodniczy dla młodych naukowców. Naszym celem jest popularyzacja wiedzy na temat walorów przyrodniczych naszych kopalni. W ten sposób pragniemy przyczynić się do dalszego zwiększania różnorodności biologicznej tych terenów. Możesz nam w tym pomóc, uczestnicząc w Quarry Life Award.

Heidelberg Materials na świecie

Heidelberg Materials jest jednym z największych na świecie producentów materiałów budowlanych. W 60 krajach marka Heidelberg Materials jest synonimem kompetencji i jakości. Około 63 tysięcy pracowników zatrudnionych w 3000 zakładów gwarantuje każdego dnia, że nasza dewiza "for better building" tętni życiem.
Główna działalność koncernu obejmuje produkcję i dystrybucję cementu i kruszyw, dwóch podstawowych surowców do produkcji betonu. Podstawową ofertę asortymentową uzupełniają  działania związane z produkcją betonu towarowego, wyrobów betonowych i prefabrykatów betonowych. W niektórych krajach koncern zajmuje się też produkcją asfaltu i takich materiałów budowlanych jak: cegły, dachówki, wapno lub cegły wapienno-piaskowe. Ponadto Heidelberg Materials oferuje usługi w zakresie światowego handlu cementem i węglem drogą morską.

Produkcja cementu charakteryzuje się wysoką energochłonnością oraz intensywnym zużyciem surowców. Dlatego też swój długoterminowy sukces Heildelberg Materials buduje w oparciu o zrównoważone praktyki biznesowe. Obejmują one takie obszary jak: zapewnienie dostępu do złóż surowców, wydajne i innowacyjne procesy produkcyjne, rozwój nowych produktów oraz wykorzystania alternatywnych surowców oraz paliw. Heidelberg Materials prowadzi również aktywne działania na rzecz promocji biologicznej różnorodności na terenach swoich kopalni.