Heidelberg Materials Polska

Heidelberg Materials to lider w produkcji cementu w Polsce i jeden z największych producentów betonu towarowego i kruszyw. 

Lata stawiania na rozwój oraz innowacje sprawiły, że dzisiaj to dynamiczne i nowocześnie zarządzane firmy, które umiejętnie łączą rozwój rynkowy i technologiczny z troską o ochronę środowiska i społeczną odpowiedzialnością. Korzystając z doświadczeń, wiedzy i kapitału międzynarodowego Heidelberg Materials Group, Heidelberg Materials Polska stosuje międzynarodowe, uznane standardy produkcji i zarządzania, dostarczając na polski rynek materiały budowlane najwyższej jakości.
W 2016 roku wartość obrotów skonsolidowanych wyniosła 1.094 milionów złotych. Heidelberg Materials Polska zatrudnia około 1200 pracowników.

Struktura własnościowa

Od 22 lipca 1993 roku Górażdże Cement SA jest powiązana kapitałowo z jednym z największych na świecie międzynarodowych koncernów cementowych - Heidelberg Materials, który poprzez podmiot zależny CBR Baltic B.V. jest właścicielem 100 % akcji spółki. Górażdże Cement S.A. jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym pod nr 13 474 Sąd Rejonowy w Opolu. Kapitał akcyjny Spółki wynosi 321.882.040,00 zł i dzieli się na 32.188.204 akcje o wartości nominalnej 10 zł każda.