Heidelberg Materials Polska

Heidelberg Materials jest liderem na polskim rynku cementu. Spółka oferuje szeroki asortyment cementów, o bardzo wysokiej jakości i stabilnych parametrach – są to: cement portlandzki (CEM I), cement portlandzki wieloskładnikowy (CEM II), cement hutniczy (CEM III) oraz cement wieloskładnikowy (CEM V). Wysoki standard produkcji wspiera dodatkowo system zarządzania jakością zgodny z międzynarodową normą ISO 9001. Dzięki dobrze zorganizowanej sieci dystrybucji produkty firmy można kupić na terenie niemal całego kraju. Uzupełnieniem oferty handlowej są usługi doradztwa technologicznego w zakresie właściwości i zastosowania cementów i betonu.

Cement produkowany jest w dwóch zakładach: Cementowni Górażdże, zlokalizowanej w Choruli koło Opola i Przemiałowni Ekocem w Dąbrowie Górniczej. W skład majątku spółki wchodzą również dwie kopalnie: Górażdże i Folwark, gdzie wydobywany jest kamień wapienny i margiel – podstawowe surowce do produkcji cementu. W obu zakładach i kopalniach całość procesów produkcyjnych realizowana jest z poszanowaniem środowiska, dbając, by technologia produkcji oraz proces wydobycia surowca były przyjazne dla otoczenia. Troska o środowisko i społeczne zaangażowanie wpisane są w strategię biznesową firmy.

Podanie do publicznej wiadomości porozumienia w sprawie uzgodnienia planu połączenia spółek Górażdże Cement S.A. i Agromir Sp. z o.o.