Polski projekt zwycięża w finale konkursu Sustainability Innovation Challenge!

„Odzysk i utylizacja odpadów budowlanych w celu uzyskania surowca (RCP i RCA) do produkcji materiałów budowlanych” – to projekt autorstwa zespołu kierowanego przez Jakuba Grubiaka, który zyskał uznanie konkursowego jury.

To ważny projekt dla całej Grupy, a nasze rozwiązania pozwolą wypracować standard dla innych krajów. Liderem zespołu oraz w dużej mierze twórcą całej koncepcji jest Jakub Grubiak, Główny Specjalista ds. Ekoinnowacji i Technologii Środowiskowych.

Uroczysta gala, w trakcie której nagrodzono autorów finałowych projektów, odbyła się w październiku w Heidelbergu. W jej trakcie ogłoszono, że jurorzy konkursu przyznali trzy równorzędne pierwsze nagrody dla zespołów z Polski, Szwecji i Australii. Zdaniem jury, złożone przez nich projekty w wybitny sposób reprezentują wizję i innowacje, które leżą u podstaw naszej drogi w stronę zrównoważonego rozwoju.

Przypomnijmy, że na ogłoszony przez Heidelberg Materials konkurs na innowacje w zakresie zrównoważonego rozwoju pracownicy spółek naszej Grupy z całego świata nadesłali aż 142 projekty.

- Jesteśmy dumni z faktu, że nasz projekt zyskał tak ogromne uznanie. To dla nas potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku, a nasze zaangażowanie i innowacyjne pomysły mogą inspirować całą Grupę – podkreśla Andrzej Reclik, Dyrektor Generalny Heidelberg Materials Polska. – Serdecznie gratuluję!

Polski projekt zwycięża w finale konkursu2.

Polski projekt zwycięża w finale konkursu.