Arena Lublin

Arena Lublin – miejski stadion piłkarski przy ul. Stadionowej 1 w Lublinie, którego budowa rozpoczęła się w grudniu 2012, a zakończyła się latem 2014 roku. Stadion został wybudowany w dzielnicy Za Cukrownią, na terenach po zlikwidowanej Cukrowni Lublin, w odległości 50–100 m od Bystrzycy.

Budynek stadionu ma kształt  zaokrąglonej bryły pokrytej poziomymi żaluzjami (za dnia neutralne, nocą iluminowane w różnych kolorach). Ulokowane pod różnymi kątami tworzą ciekawe wrażenie wizualne, ale też wpuszczają do wnętrza odpowiednio dużo powietrza. Nowy stadion ma jednopoziomowe trybuny. Po zachodniej stronie nad widownią góruje pas 17 lóż, z których dwie są miejskie, a reszta wynajmowana. Zaplecze zachodniej trybuny umożliwia organizację rozmaitych imprez zamkniętych. Po wschodniej stronie znalazło się miejsce na dodatkowe lokale użytkowe.

Docelowo stadion ma być przede wszystkim domem Motoru Lublin, ale swoje mecze przy różnych okazjach mają rozgrywać tam też inne zespoły – Lublinianka, Górnik Łęczna czy reprezentacje młodzieżowe. Obiekt przeznaczony jest na mecze piłki nożnej, mogą się także odbywać na nim koncerty. Na trybunach lubelskiego stadionu piłkarskiego może zasiąść maksymalnie 15,5 tys. widzów.

Na budowę stadionu Arena Lublin Górażdże dostarczyły 21.000 m3 betonu.


 

Arena Lublin

 • Miasto Lublin

  Właściciel

 • Estudio Lamela

  Architect

 • BUDIMEX SA

  Contractor

 • 2014

  Completion

Położenie

ul. Stadionowa 1
20-405 Lublin (Polska)

Arena Lublin (1) .

Arena Lublin (2).

Arena Lublin (3).

Stadion Arena w Lublinie .